E - uzależnienia dzieci i trzy ważne zasady aby im zapobiegać

18 kwietnia 2022

23% rodziców w ogóle nie rozmawiało z dziećmi o zasadach korzystania z gier. W gry komputerowe grają obecnie miliony ludzi na świecie. Coraz częściej gry są dostępne w telefonach komórkowych. Ogromna grupa graczy to dzieci i młodzież dla których gry stanowią coraz bardziej powszechną formę spędzania wolnego czasu. Grać zaczynają dzieci coraz młodsze, nierzadko już w wieku przedszkolnym.

Warto ustalić kilka ważnych zasad ale przed tym:

??????́ ????? ?????? ?? ???????̨. Upewnij się, że masz czas
i nic Wam nie będzie przeszkadzać. ??? ???????? ?????̇??? ??????? ????? ?? ?ł?́??? ? ???? ? ??????????. Trudno Wam będzie słuchać się nawzajem w dużych emocjach.

W ustalonych zasadach wychowawczych rodziny może wzmacniać Szkoła na przykład realizując zajęcia dla uczennic i uczniów w zakresie profilaktyki zaburzeń behawioralnych, jak również organizacje pozarządowe.
My jako Fundacja dołączyliśmy do wspierania Szkół, a tym samym Państwa jako rodziców. Po fali zdalnego nauczania zaplanowaliśmy zajęcia wspierające dzieci, których celem jest rozwijanie wiedzy i umiejętności bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i ochrony przed e-uzależnieniami

Tym razem zajęcia skierowaliśmy do dzieci klas 1-3. Nasz socjolog poprowadzi zajęcia zgodnie ze scenariuszem zajęć opracowanym przez Fundację Poza Schematami pt. Rysia i Tolek w Cyberświecie.

phone-handset