Dedykowane muzykom ale nie tylko dla muzyków! Zapowiedź rozmowy.

13 maja 2020

Głównym tematem zapowiadanej rozmowy jest dzisiejsza sytuacja muzyków wobec trudnej, nieprzewidywalnej sytuacji pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie oraz próba wskazania konstruktywnej drogi wyjścia.

W dzisiejszej sytuacji, która odebrała muzykom szereg możliwości wielu z Was szuka swojego miejsca, a do tego dochodzi jeszcze nieprzewidywalność tego, co się może zdarzyć. Nie jest więc dziwne, że zarówno my jak i całe szeregi terapeutów w ramach interwencji kryzysowej, stoją w gotowości udzielania pomocy i wsparcia.

Wiemy, że specyficzny jest obszar pracy muzyków, który cechuje niestabilność, konieczność poszukiwania przez Was alternatywnych źródeł utrzymania i to nie tylko w czasie obecnym, ale ogólnie rzecz ujmując. Tylko nieliczni z Was związani są kontraktami, które dają poczucie stabilności i bezpieczeństwa finansowego. Do wspomnianej niestabilności dołącza się dziś jeszcze brak możliwości koncertowania i niemożność bycia na żywo wśród ludzi. To nie tylko odebranie zarobków, ale brak możliwości realizacji pasji. A, my wiemy, że dla muzyka granie dla siebie, to nie jest to samo, co koncertowanie. Artysta ćwiczy po to, by móc pokazać to publiczności, i ten kontakt z odbiorcami muzyki, to jest to, co daje Wam energię, co sprawia, że muzyk czuje, że żyje.

Do rozmowy z ekspertami tym razem zaprosiliśmy p. dr Marię Chełkowską-Zacharewicz, psycholog, trener, doktora nauk społecznych, również autorka bloga psychologiamuzyki.pl. Z naszej strony rozmowę prowadzi psychoterapeuta uzależnień, trener i muzyk Bartosz Ślaski. Nagranie z rozmowy oraz artykuł wkrótce!

phone-handset