Jak, gdzie i u kogo szukać pomocy

17 listopada 2021

Żyjemy ze sobą, obok siebie, zarówno realnie, jak i w świecie online, i obie te rzeczywistości nieuchronnie się przenikają, co dodatkowo spotęgowane jest pandemiczną sytuacją.

Wielokrotnie może zastanawiacie się, że kiedy coś dzieje się nie tak, kiedy jest  źle, gdy trudna  sytuacja przekracza Wasze  możliwości jej rozwiązania - pojawia się ta myśl : „no z kimś bym pogadał, pogadała.  Ale z kim?”. Akurat teraz, albo o tym właśnie - nie mamy z kim pogadać. I tu chcemy wam powiedzieć, że takie możliwości są, i to w zasięgu ręki, dosłownie i w przenośni. 

Bo: można sięgnąć po telefon, by zadzwonić, czy komputer, by napisać.  
Bo: można skorzystać z bezpośredniego kontaktu z osobą, która jest w temacie na bieżąco, choć jej osobiście nie znamy. 

I to właśnie, że możecie pozostać anonimowi, ułatwia często odkrycie problemu bez owijania go w przysłowiową bawełnę. Za tym zaś  idzie niejednokrotnie konstruktywne rozwiązanie, ulga, że jednak ktoś wysłuchał i zrozumiał, o co mi chodzi, i do tego jeszcze nie krytykował. I może być ciąg dalszy, jakby coś nie poszło, tak jak miało pójść. 

A więc nie jesteś sam ze swoim problemem. Jest ktoś kto ma tę wiedzę, to doświadczenie, które znacznie skróci i rozjaśni ten problem, który masz. Zawsze jest konkretne rozwiązanie konkretnego problemu.

Warto też  szukać pomocy u pedagoga szkolnego, psychologa szkolnego, psychoterapeuty, gdy trzeba psychiatry dla dzieci i młodzieży.

A my na naszych warsztatach prowadzonych w szkołach dzielimy się  z Wami wiedzą , w jaki sposób można skorzystać z pomocy specjalistów, w gabinecie i online np. poprzez  telefony zaufania.

phone-handset