Moje dziecko zażywa narkotyki, jak mogę mu pomóc?

17 czerwca 2021

Profilaktyka dostarcza rozwiązań

  1. Jeżeli podejrzewasz, że dziecko eksperymentuje z narkotykami, a wyczerpałeś już jako rodzic inne sposoby by rozmawiać z nastolatkiem o swoich przypuszczeniach, możesz sprawdzić to za pomocą wspomnianego już testu narkotykowego (dostępne są w każdej aptece). Jednak bezpiecznej wykonać go w obecności specjalisty, który poprzedzi wykonanie testu: rozmową z rodzicem, rozmową z nastolatkiem, rozmową wspólną.
  2. Skonsultuj się z trenerami młodzieżowego programu FreD Goes net. Jak znaleść trenerów tego programu? W wyszukiwarce internetowej wpisz: REALIZATORZY FRED Wyszukiwarka wyszuka strony internetowe, które zawierają podział na województwa i informują o realizacji tego programu w Twoim regionie.

Czym jest program FreD goes net? To wczesna interwencja wobec młodych osób. Kilka godzin pracy grupowej Twojego nastolatka podczas których dowie się o: czynnikach ryzyka i sytuacjach ryzykownych, nauczy się rozpoznawać ryzyko otrzyma szereg porad i informacji o radzeniu sobie z zagrożeniami. Udział nastolatka w programie jest nieodpłatny.

Program Fred goes net dostępny jest w całej Polsce
phone-handset