O projekcie

Szanowni Państwo,

Heraklit z Efezu rzekł „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Koronawirus zmienił nasze życie o 180 stopni. Zamknięte szkoły, przedszkola, biblioteki, kina, restauracje i centra handlowe. Nic nie jest takie, jak jeszcze miesiąc temu. Dom nie jest już tylko miejscem odpoczynku. Stał się stanowiskiem pracy, szkołą i przedszkolem w jednym.

Przed nami trudny czas, czas ciągłej niepewności, ciągłych zmian. Dlatego w tej nietypowej dla nas wszystkich sytuacji postanowiliśmy działać. Niezmiennie, jak motywacja i działanie! I tak w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego, otrzymaliśmy dotację na ten projekt.

Bazą projektu były dla nas dwa kierunki jego realizacji. Pierwszy wziął się z coraz częściej odbieranych przez nas telefonów i rozmów online dotyczących wówczas epidemicznej sytuacji. Wraz z pojawiającą się akcją #zostań w domu odpowiadaliśmy już na pytania: Jak zadbać o dobrostan psychiczny? Jak unikać kłótni i konfliktów w związkach? Z rodzicami rozmawialiśmy o stylach wychowawczych. Zaczęliśmy spotykać się z lękiem o przyszłość w rozmowach o niższych pensjach, braku pracy lub jej utraty.

Okazujemy się idealnym telefonem zaufania w sprawach nadużywania alkoholu, narkotyków. Kiedy koronawirus zamyka nas w domach, w wielu pojawia się przemoc. Pokazaliśmy nieraz, że nie boimy się tych rozmów, a kiedy jest potrzeba kierujemy do innych rekomendowanych przez nas specjalistów.

Drugi kierunek to powstanie strony motywacjadlazdrowia.pl, którą Państwo właśnie odwiedzili.

W naszym zawodzie lubimy rozmawiać, słuchać, zadawać pytania.

Stąd powstała myśl by spotykać się w rozmowach o dobrostanie ogólnym z ekspertkami i ekspertami z naszego regionu. Dzielić się wiedzą i praktyką naszych koleżanek i kolegów po fachu, tworząc wspólny e-poradnik. W strefie młodzieży wywołać do tablicy młodsze pokolenie. A w strefie równowagi emocjonalnej zapewnić trochę przyjemności, inspiracji, a przede wszystkim spokoju, którego życzymy Państwu i sobie.

Zarząd Fundacji
Karolina Flacht i Bartosz Ślaski

phone-handset