Pomoc psychologiczna i wsparcie szkół czyli "Motywacja dla zdrowia edycja 6”

11 października 2022

Wahania albo obniżony nastój, stres, kryzys psychiczny czy  potrzeba uzyskania interwencji kryzysowej, w październiku wystartowaliśmy z nowym projektem dla wszystkich, którzy odczuwają obciążenie emocjonalne.

Od października do grudnia br. zaplanowaliśmy kolejne działania dla mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego pod hasłem "Motywacja dla zdrowia" związane z bezpłatnym poradnictwem psychologicznym, realizując dwie ścieżki wsparcia.

Pierwsza skierowana jest do osób, które podejrzewają u siebie obciążenie emocjonalne objawiające się m.in. wahaniami nastroju, obniżonym nastrojem, stresem, kryzysem psychicznym czy potrzebą uzyskania interwencji kryzysowej. Oferujemy głównie poradnictwo psychologiczne online, porady udzielane są nieodpłatnie.

Druga ścieżka skierowana jest do dzieci i młodzieży. Socjolog z naszej Fundacji będzie prowadzić zajęcia w szkołach pn. „Emocje – instrukcja obsługi”. Podczas zajęć chcemy pokazać dzieciom i młodzieży jak rozpoznawać i nazywać emocje. Poprzez te zajęcia chcemy poszerzać wiedzę młodych ludzi na temat znaczenia i funkcji emocji. Więcej informacji o zajęciach dla uczniów i uczennic znajduje się w panelu Strefa młodzieży.

Organizacja na przeprowadzenie zaplanowanych działań otrzymała „mały grant” z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

phone-handset