Pomoc psychologiczna i wsparcie szkół czyli "Motywacja dla zdrowia edycja 5"

21 marca 2022

Choć temat pandemii zszedł na dalszy plan, wciąż wiele osób może odczuwać lęk, napięcie lub strach. Dlatego powracamy z konsultacjami, które mają pomóc przezwyciężyć stres związany z COVID-19. Zaplanowaliśmy bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz zajęcia wzmacniające dla uczniów i uczennic. W natłoku trudnych informacji powinniśmy teraz w sposób szczególny wzmocnić nasze zdrowie psychiczne.

Od początku pandemii wspieramy mieszkanki i mieszkańców Pomorza Zachodniego oferując profesjonalną pomoc psychologiczną pod hasłem „Motywacja dla zdrowia”. Każdy z nas inaczej przeżywa niecodzienne wydarzenia, nawet na identyczny stresor możemy zareagować całkiem inaczej. Niektórzy przystosują się do nowej rzeczywistości od razu, jeszcze inni doświadczą chwilowej destabilizacji, a pozostali będą przez długi czas odczuwać negatywne konsekwencje związane z trudnym doświadczeniem.

Tym bardziej teraz  trzeba zwrócić uwagę na siebie i bliskich. Wprawdzie w wyniku wojny, tematyka pandemii w mediach zmniejszyła się co do ilości informacji, ale nie musi być to równoznaczne ze zmniejszeniem odczuwania objawów. Mniej informacji o COVID-19, nie równa się ze zniknięciem kryzysu czy zaburzenia. Przewlekły stres, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia lękowe z charakterystycznym dla nich znacznym odczuwaniem strachu, napięciem, lękiem mogą teraz – przez temat wojny u naszych sąsiadów –  nasilać się.

W tym czasie trzeba w sposób szczególny wzmocnić zdrowie psychiczne. Dlatego teraz, każdy z nas powinien o siebie zadbać. Warto stosować metody:
- radzenia sobie ze stresem,
- wypoczywać aktywnie
- wysypiać się,

- wierzyć we własne siły,
- zachować równowagę między pracą a czasem wolnym,
- rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać o swoich problemach.

Informacje jak skorzystać z pomocy psychologicznej szukamy w zakładce Pomoc psychologiczna lub korzystamy z załączonej tu wizytówki:

Po fali zdalnego nauczania zaplanowaliśmy również zajęcia wspierające dzieci, których celem będzie rozwijanie wiedzy i umiejętności bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i ochrony przed e-uzależnieniami.

Aby uzyskać informacje o zajęciach dla dzieci przejdź do panelu Strefa młodzieży

Na realizację 5 edycji „Motywacja dla zdrowia” otrzymaliśmy dofinansowanie w trybie „małego grantu” ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

phone-handset