Rodzicu, „Motywacja dla zdrowia 5” motywuje!

25 kwietnia 2022

Kogo tym razem? Nasze kochane wczesnoszkolne (już nie takie małe) Maluchy. Dlaczego? Ponieważ ich biegłość i umiejętności radzenia sobie w korzystaniu z mediów cyfrowych, szczególnie po okresie nauczania zdalnego - osiąga coraz wyższy poziom… Z jednej strony szybko nabierają umiejętności poruszania się po technologiach cyfrowych z drugiej zagarniają naszym dzieciom ich czas wolny i odbierają możliwość przeżycia dzieciństwa off-line: beztroskiego, spontanicznego, przeżywanego w relacjach z drugim człowiekiem face to face, gdzie można się realnie zmęczyć, zachwycić, a nawet zapomnieć - świetnie bawiąc się na świeżym powietrzu, zdzierając buty i spodnie, a czasami i łokcie… Smakując życie…

I na rozwijaniu umiejętności organizacji czasu wolnego właśnie, koncentrują się zajęcia „Rysia i Tolek w Cyberświecie” prowadzone w grupie wiekowej młodszych klas szkolnych.

Zajęcia dla klas wczesnoszkolnych Rysia i Tolek w Cyberświecie

Jak mądrze i rozsądnie gospodarować swoim czasem, różnicując swoją aktywność nie tylko na wypoczynek, ale i obowiązki szkolne i domowe?

Jak wykorzystać skutecznie zdobytą  na naszych zajęciach wiedzę, by ustrzec się przykrych konsekwencji nadmiarowego spędzania czasu przed mediami elektronicznymi?

Praca warsztatowa dzieci w parach i małych grupach zwraca ich uwagę i praktycznie przypomina, o tym, jak dobrze jest być razem, osiągać wspólne cele, jakie stawiane są podczas zajęć, wchodzić w kompromisy i dać się pociągnąć w kierunku nowych, osiągalnych perspektyw, które są w zasięgu ręki, tuż, tuż… .

phone-handset