Wsparcie szkół i pomoc psychologiczna

29 kwietnia 2022

Piąta edycja „Motywacja dla zdrowia” to 2 ścieżki wsparcia mieszkanek i mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. To poradnictwo online, ponieważ każdy z nas inaczej przeżywa niecodzienne wydarzenia. Nawet na identyczny stresor możemy zareagować całkiem inaczej. Niektórzy przystosowują się do nowej rzeczywistości od razu, jeszcze inni doświadczą chwilowej destabilizacji, a pozostali przez długi czas odczuwają negatywne konsekwencje związane z trudnym doświadczeniem. Z poradnictwa korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Z całego województwa. Obecnie jest kolejka oczekujących w postaci listy rezerwowej jednak projekt jeszcze trwa i każda rejestracja brana jest pod uwagę.


Realizowane są również zajęcia wspierające dzieci i młodzież w formule szkolnej, których celem jest rozwijanie wiedzy i umiejętności bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i ochrony przed e-uzależnieniami. Do tej pory zajęcia szkolne zostały poprowadzone  w odpowiedzi na zgłoszenie w Świdwinie w Szkołach nr 1, nr 2 i nr 3. Zajęcia oczekują na kolejne realizacje w placówkach na terenie województwa zachodniopomorskiego, w których pedagog szkolny zgłosił swoją szkołę do udziału
w projekcie. 

Na realizację 5 edycji „Motywacja dla zdrowia” Fundacja Motywacja i Działanie otrzymała dofinansowanie w trybie „małego grantu” ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

phone-handset